| Disponibilitate: | |
|---|---|
| Cantitate: | |
Tipuri de accesorii metalice de strunjire CNC
Caracteristici: Precizie ridicată, finisaj neted al suprafeței, toleranțe strânse
Aplicatii: Motociclete, transmisii, utilaje industriale
| Parametru | Gama tipică | Gamă de înaltă precizie |
| Toleranța la diametru | ±0,01 mm (±0,0004') | ±0,005 mm (±0,0002') |
| Toleranță la dreptate | 0,02 mm la 100 mm | 0,01 mm la 100 mm |
| Finisarea suprafeței (Ra) | 0,8–1,6 µm | 0,4–0,8 µm (opțiune de finisare în oglindă) |
| Lungime | 5 mm – 2.000 mm | Personalizat (până la 5.000 mm) |
| Rotunjime | ≤0,005 mm | ≤0,002 mm |
Caracteristici: Rezistent la uzură, frecare scăzută, concentricitate
Aplicații: Auto, aerospațial, mașini
| Specificații generale | ||
| Parametru | Gama standard | Gamă de înaltă precizie |
| Diametrul interior (ID) | ±0,01 mm (±0,0004') | ±0,005 mm (±0,0002') |
| Diametrul exterior (OD) | ±0,015 mm (±0,0006') | ±0,008 mm (±0,0003') |
| Concentricitatea | ≤0,02 mm | ≤0,01 mm |
| Finisarea suprafeței (Ra) | 0,8–1,6 µm | 0,4–0,8 µm (lustruit) |
| Grosimea peretelui | 1–50 mm | Personalizat (disponibil ultra-subțire) |
| Lungime | 5–500 mm | Până la 1.000 mm |
3. Piulițe, șuruburi și elemente de fixare
Caracteristici: Precizia firului, durabilitate, rezistență la coroziune
Aplicatii: Asamblare, constructii, auto
| Specificații generale | ||
| Parametru | Gama standard | Gamă de înaltă precizie |
| Diametrul (D) | M2 - M50 (metric) | toleranță ±0,005 mm |
| #0 - 1' (Imperial) | ||
| Lungime (L) | 3mm - 300mm | Lungimi personalizate disponibile |
| Pasul filetului | 0,25 mm - 5 mm | Fire speciale disponibile |
| Tipuri de cap | Hex, priză, buton, flanșă, personalizat | |
| Clasele materialelor | 4,8/8,8/10,9/12,9 (ISO) | A2/A4 (inoxidabil) |
| Finisaj de suprafață | Simplu, zinc, oxid negru, nichel, crom |
4. Cuplaje și conectori
Caracteristici: Rezistență ridicată, aliniere precisă, amortizare a vibrațiilor
Aplicații: Pompe, motoare, sisteme de fluide
| Specificații generale | ||
| Parametru | Gama standard | Gamă de înaltă precizie |
| Gama de diametre | 0,5 mm - 25 mm | toleranță ± 0,002 mm |
| Interval de lungime | 2 mm - 100 mm | Lungimi personalizate disponibile |
| Rezistența de contact | <10mΩ | <5mΩ (placat cu aur) |
| Evaluare curentă | 1A - 100A | Design-uri personalizate de mare ampere |
| Tensiune nominală | 50V - 1000V | Opțiuni certificate UL/CE |
| Cicluri de inserare | 5.000+ | 10.000+ (de gamă superioară) |
5. Componentele supapei
Caracteristici: Etanșare rezistentă la scurgeri, rezistență la presiune, funcționare lină
Aplicații: hidraulică, pneumatică, petrol și gaz
| SPECIFICAȚII GENERALE | ||
| Parametru | Gama standard | Gamă de înaltă precizie |
| Toleranța la diametru | ±0,02 mm (±0,0008') | ±0,005 mm (±0,0002') |
| Finisarea suprafeței (Ra) | 0,8-1,6μm | 0,2-0,4μm (oglindă) |
| Presiune nominală | 10-600 bar | Până la 1500 bar |
| Interval de temperatură | -40°C până la +250°C | -200°C până la +600°C |
| Clasa de scurgere | Clasa IV ANSI | Clasa VI ANSI |
6. Duze și fitinguri
Caracteristici: Geometrii interne complexe, rezistență la presiune înaltă
Aplicații: sisteme de alimentare cu combustibil, dispozitive medicale, instalații sanitare
| SPECIFICAȚII GENERALE | ||
| Parametru | Gama standard | Gamă de înaltă precizie |
| Diametrul (D) | 0,5 mm - 50 mm | toleranță ± 0,002 mm |
| Lungime (L) | 1 mm - 300 mm | Lungimi personalizate disponibile |
| Corectitudine | 0,01 mm pe 100 mm | ≤0,005 mm la 100 mm |
| Finisarea suprafeței (Ra) | 0,8μm - 1,6μm | ≤0,4μm (lustruire în oglindă) |
| Rotunjime | ≤0,005 mm | ≤0,002mm |
| Duritate | Variază în funcție de material | HRC 30-65 (întărit) |